This site requires a recent version of Adobe Flash plug-in in order to be viewed.
Get Adobe Flash player for free.

Basında
Adapark
Peşinat Yok Taksit Yok Adapark'ta peşinat yok, taksit yok. 6 ay sonra taşınıp 12 ay sonra ödemeye ... Habere Git »
İstanbul'da Meyvenin Dalından Yendiği Bir Hayat

Balıklı göl, su kanalları ve göletlerin yanı sıra nar, elma, kiraz, kayısı gibi meyve ağaçlarının bulunduğu Adapark'ta meyveyi dalından yemenin keyfine varılıyor.

Sur Yapı'nın, İstanbul'un yeni çekim merkezi Sancaktepe'de bulunan, 200 milyon dolar değerindeki Adapark projesinde, doğal yaşam ön planda tutuluyor. Su yolları ve göletlerle doğayla iç içe bir ortam sağlanan projenin yüzde 75'i yeşil alan ve rekreasyon alanından oluşuyor. İstanbulluların özledikleri geniş yeşil alana Adapark'tan ev sahibi olanlar site içerisinde yer alan meyve bahçeleri sayesinde meyveleri dalından kopararak yeme fırsatı buluyor.

DOĞAYLA İÇ İÇE GEÇEN BİR YAŞAM

55 bin metrekare arsa üzerinde 119 bin 945 metrekare inşaat alanından oluşan Adapark'ta, satışlar hızla devam ediyor. Toplamda 826 konuttan oluşan projede, 1 + 1'den 5 + 1'e kadar farklı konut tipleri yer alıyor. 3 etap olarak tasarlanan projede, 1. etap hemen teslimken, 2. etap Mayıs 2012, 3. etap 1. faz Aralık 2012 ve 3. etap 2. fazın Mayıs 2013 te teslim edilmesi planlanıyor. 16 bloktan oluşan projede dairelerin büyüklükleri ise 70 ile 284 metrekare arasında değişiyor. Huzurlu bir ortam sunulan projede yer verilen geniş sosyal olanaklar da dikkat çekiyor. Aerobik ve pilates salonu, fitness, bay- bayan sauna, basketbol sahası, tenis kordan, yüzme havuzları ve 96 metrelik bisiklet ve yürüyüş parkurlarıyla geniş sosyal imkânlara yer verilen Adapark'ta, çocuklara özel açık ve kapalı oyun alanları ve medya salonlarına yer veriliyor. 

ÇOCUKLAR GÜVEN İÇİNDE BÜYÜYECEK

Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, Sancaktepe'de 60 bin metrekarelik alanda 826 konuttan oluşan Adapark'ı oldukça önemsediğinin altını çizerek, çocukların meyveyi dalından yiyebileceği bir konsept oluşturma konusunda bizzat kendisinin çok ilgili davrandığını söyledi. Projeyi, "Tamamen insan odaklı" sözleriyle nitelendiren Elmas, şöyle konuştu: " İnsanlar çocuklarının güvenle büyüyebileceği Adapark'ı çok beğeniyor, insancıl boyutlar, yatay mimari konsept, yeşil alanlar, bahçeler, çocuklar için en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş çocuk oyun alanları, minik ırmaklar ve meydanlar ailelerin gerek kendileri gerek çocukları için komşularıyla sosyalleşmesini sağlayacak."

Milliyet Emlak 20.04.2012